• +48 539 340 493
  • biuro@lorak.pl

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Zabezpieczenie pożyczek społecznościowych - poradnik

Sie, 21
0

Pożyczki społecznościowe stanowią bardzo dobrą alternatywę dla zdywersyfikowania portfela inwestycyjnego. To także doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z inwestowaniem – przemawia za tym szereg argumentów, a zalicza się do nich między innymi: możliwość łatwego startu, nieskomplikowane zasady, minimum formalności czy obiecujące zyski. Dlaczego warto inwestować w kredyty społecznościowe i jak wygląda ich zabezpieczenie?

Dlaczego warto inwestować w pożyczki społecznościowe?

Polski rynek kredytów społecznościowych ma już ponad 7 lat, ale dopiero od niedawna wszedł w fazę dynamicznego rozwoju. Szacuje się, że jego wartość wynosi obecnie ponad 130 milionów złotych, a coraz większa liczba naszych rodaków decyduje się na obrót swoich pieniędzy z pominięciem pośredników. W tym czasie pojawiło się kilkanaście serwisów udzielających pożyczki społecznościowe, w tym między innymi Lorak Bank, z ofertą tańszych niż banki kredytów, na preferencyjnych warunkach.

Inwestycje alternatywne, do których należą również pożyczki społecznościowe, przynoszą zysk w dłuższej perspektywie czasu – kiedy aktywa zaczynają zyskiwać na wartości. Social lending umożliwia jednak ponadprzeciętną stopę zwrotu w regularnych, comiesięcznych ratach. Do najważniejszych zalet inwestowania pieniędzy w kredyty społecznościowe zalicza się również łatwy start. Inwestować może zatem każdy – założenie konta na platformie pożyczek społecznościowych Lorak Bank trwa dosłownie kilka minut, a żeby rozpocząć, nie trzeba przeznaczać na ten cel dużej kwoty pieniężnej.

Zabezpieczenie pożyczek społecznościowych

W zależności od przeznaczenia oraz rodzaju pożyczki, wymagania narzucane przez bank różnią się od siebie w znacznym stopniu. Najbardziej popularne kredyty hipoteczne oraz te z przeznaczeniem na opłacenie danej działalności posiadają zabezpieczenie w formie nieruchomości. Jeżeli chodzi natomiast o zabezpieczenie pożyczek społecznościowych – najczęstszym rozwiązaniem jest w tym przypadku weksel, na którym pożyczkobiorca zobowiązuje się do spłaty określonej kwoty w ustalonym czasie. W przypadku przekroczenia okresu kredytowania, odsetki rosną, a w dalszej kolejności rozpoczyna się okres windykacyjny.

Jakie elementy powinien zawierać weksel?

Weksel może stanowić podstawę do wszczęcia postępowania na drodze sądowej celem odzyskania należnych pieniędzy, gdyż jego podpisanie zobowiązuje do spłaty określonej kwoty pożyczkodawcy. Aby dokument został uznany za weksel powinien zawierać kilka niezbędnych elementów. Zalicza się do nich przede wszystkim: polecenie zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej, miejsce oraz termin płatności, nazwisko osoby, dla której należy dokonać zapłaty, podpis osoby wystawiającej weksel, a także miejsce i datę wystawienia weksla. Znaczenie tego dokumentu jako formy zabezpieczenia pożyczki społecznościowej wzrasta, kiedy zostaje on poręczony przez dowolną osobę trzecią.

Zobacz także: jak inwestować online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *