• +48 539 340 493
  • biuro@lorak.pl

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pożyczkach społecznościowych

    • Home
    • Uncategorized
    • Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pożyczkach społecznościowych
Mar, 13
0

Czy to serwis godny polecenia?

Pożyczki społecznościowe zdążyły wypracować już sobie ugruntowaną pozycję na rynku. Pośród wszystkich możliwości na sfinansowanie biznesowych planów firm, kierujących na coraz większy podbój rynku. Pomimo tego, że na Zachodzie pożyczki person to person osiągnęły ogromną popularność i są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego sposobu finansowania proponowanego przez banki, to na naszym rodzimym rynku wciąż jest to dość spora nowość, a serwisy oferujące takie usługi nadal postrzegane są jako niszowe. Bez wątpienia, najpopularniejszym portalem pożyczek społecznościowych jest kokos.pl.

Stopniowo pożyczysz coraz więcej

Serwis kokos.pl sprawdza swoich pożyczkobiorców i sukcesywnie, z każdą kolejną zaciągniętą pożyczką, daje im coraz większą zdolność kredytową. Pierwsza pożyczka kokos może wynosić maksymalnie 1000 zł, wraz z każdą kolejną ta kwota wzrasta,. Pożyczkobiorca pożyczający pieniądze od inwestorów poprzez platformę kokos za drugim razem może już liczyć na kwotę do 2500 zł, następnie do 5000 zł, do 10 000 zł. Natomiast maksymalna kwota jaką można uzyskać wynosi 25 000 zł.

Różne oprocentowanie, różne warunki pożyczki

Jak dotychczas serwis, którego właścicielem jest firma Blue Media S.A z siedzibą w Sopocie, może poszczycić się z gronem zadowolonych klientów zarówno po stronie pożyczkobiorców jaki pożyczkodawców, którymi są prywatni inwestorzy.

Jeśli potrzebujesz pożyczki uzyskanej w ten sposób, to zapewne zastanawia Cię stopa oprocentowania, jaka się z tym wiąże. Zależna jest od tego, jaki jest konkretny cel pożyczki, a także od ilości rat w jakich pożyczkobiorca zobowiązuje się wpłacić całą pożyczkę. Oprocentowanie może więc wahać się od jednego procenta (wartość minimalna) do 22% (wartość maksymalna).

Prosty proces ubiegania się o pożyczkę

Aby dostać pożyczkę w serwisie kokos.pl wystarczy jedynie wypełnić krótki wniosek, zaakceptować warunki oraz wykonać przelew weryfikacyjny na jeden grosz. Ten proces jest więc banalnie prosty. Prostota to wyróżnik zarówno firmy kokos.pl jak i innych serwisów pożyczek społecznościowych.

Pewna inwestycja

Przedsiębiorcy poszukujący sposobu, jak skutecznie zainwestować swoje wolne środki, często postrzegają inwestycje w pożyczki społecznościowe jako inwestycje pewne i z wielką stopą zwrotu. Warto pamiętać, że pożyczki społecznościowe to przede wszystkim miejsce, gdzie spotykają się jednocześnie inwestorzy i potencjalni pożyczkobiorcy.  Dodatkowo jest to miejsce w sieci, które pozwala na skuteczniejszą lokację środków oraz pozwala na pasywny dochód.

Jak podaje sam właściciel serwisu, pożyczki społecznościowe kokos charakteryzują się spłacalnością w granicach 92 – 100%. Jest to dość satysfakcjonująca liczba stanowiąca o tym, że pożyczki są cenione przez inwestorów. Zresztą coraz więcej osób posiadających wolne środki, jako sposób inwestycji i wybiera właśnie pożyczki społecznościowe. Opinie dotyczące takich inwestycji są bardzo pozytywne.

Kokos działa na polskim rynku od lutego 2008 roku i od tego czasu nieustannie usprawnia swoje usługi. Dziś pożyczki społecznościowe kokos zwracają największą uwagę na spłacalność zaciągniętych pożyczek. Jest to sprawa bardzo istotna w tej formie finansowania – bez odpowiedniego poziomu zaufania, nie powstanie żaden przynoszący zyski biznes!

Jak sami klienci oceniają serwis kokos?

Opinie na ten temat są podzielone i ściśle zależne od prywatnych doświadczeń. Dla wielu ten serwis pożyczek społecznościowych był wspaniałym sposobem na wyjście ze spirali zadłużenia. Innym pomógł zrealizować marzenia i plany biznesowe. Jednak wraz ze wzrostem kolejnych serwisów oferujących pożyczki “person to person”, klienci zaczęli dostrzegać inne możliwości, a także nieco inne standardy. Obecnie w sieci możemy natknąć się na nieprzychylne komentarze twierdzące, że kokos oferuje zbyt wysokie prowizje oraz raty. Prawdopodobnie jest to konsekwencja powstawania nowych serwisów pożyczek społecznościowych, które chcą się wypromować i zaniżają koszty związane z zaciągnięciem pożyczki. Ciekawe, czy ta sytuacja ulegnie zmianie z czasem, czy to stały, utrzymujący się trend?.

Od 2018 roku nieoczekiwanie inwestorami w kokos.pl są tylko i wyłącznie firmy inwestycyjne, bądź sam serwis. Jest to duża zmiana, która niesie to ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Po pierwsze odsetki są ustalane z góry, a firmy raczej nie zamierzają pozbywać się swoich zysków, co działa niekorzystnie na interes pożyczkobiorców. Co więcej unikanie w tym systemie finansowania peer-to-peer ogniwa, jakim są inwestorzy indywidualni, zabija ducha wolności i społecznej solidarności. A to właśnie te wartości przyczyniły się do powstania idei takiego sposobu finansowania i pomocy pożyczkobiorcom w ciężkiej sytuacji społecznościowej. Pomoc ludziom w potrzebie oraz walka ze skostniałym uraz nadmiernie rozlazłym systemem bankowym stała się impulsem do powstania pożyczek społecznościowych.

Ciekawe alternatywy

Warto więc poświęcić chociaż chwilę aby sprawdzić inne serwisy z branży pożyczek społecznościowych, jak choćby Lorak.pl. Ten serwis swoją przewagę buduje na łatwo dostępnych pożyczkach skierowanych do osób prywatnych, jednocześnie utrzymując bardzo niskie prowizje. Co więcej, to sam potencjalny pożyczkobiorca ustala stopę zwrotu, jaką chcę zaoferować inwestorowi! Wszystko to przebiega sprawnie: na zasadzie sprawdzonego w pożyczkach społecznościowych sposobu, czyli aukcji. Jedyna różnica polega na tym, że tutaj przedmiotem oferty nie jest żaden produkt, a możliwość zarobienia na odsetkach udzielając pożyczki osobom, które aktualnie jej potrzebują.

Przyszły lider w branży?

Lorak.pl jest doskonałą platformą pożyczek społecznościowych peer-to-peer, gdzie pomoc mogą znaleźć ludzie oraz firmy aktualnie potrzebujące finansowania. Co więcej, Lorak pomimo dużej dostępności pożyczek, skrupulatnie sprawdza swoich pożyczkobiorców, a każda udzielona pożyczka jest zabezpieczona. Oczywiście, to osoba starająca się o pożyczkę na wystawionej przez siebie aukcji wybiera oferowane przez nią zabezpieczenia oraz stopę zwrotu dla inwestora. Sam inwestor może przystać na taką ofertę lub najzwyczajniej ją zignorować.

Najmocniejszym punktem serwisu Lorak pl jest profesjonalny i zawsze służący pomocą serwis obsługi klienta. Współpracując z portalem Lorak otrzymasz kompleksowe wsparcie, a także wiedzę, która jest niezbędna przed podjęciem decyzji o współpracy. Obsługa klienta dedykowana jest dla wszystkich użytkowników serwisu Lorak.pl, zarówno dla inwestorów, jak i pożyczkobiorców. Serwis dodatkowo ma znakomicie rozwiniętą obsługę posprzedażową.

Pomimo, iż portal Lorak.pl istnieje w branży pożyczek społecznościowych od 2016 roku przyciąga uwagę klientów oferując profesjonalne usługi, mogące sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Świadczą o tym choćby liczne internetowe opinie. Lorak pl jest określany jako miejsce przyjazne użytkownikom o czytelnym oraz łatwym w obsłudze interfejsie. Dodatkowo internauci doceniają wygodne aukcje dające przede wszystkim bezpieczeństwo oraz sprzyjający inwestorom oraz pożyczkobiorcom sposób oferowania pożyczki.

Zobacz także: Pożyczki Społecznościowe dla Firm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *