• +48 539 340 493
  • biuro@lorak.pl

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Pożyczki Społecznościowe - lepsza alternatywa dla lokat bankowych

    • Home
    • Uncategorized
    • Pożyczki Społecznościowe – lepsza alternatywa dla lokat bankowych
Cze, 26
0

 
Sektor pożyczek społecznościowych cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Jeszcze kilka lat temu social lending w Polsce był rynkiem niszowym i mimo tego, iż nadal daleko nam do pożyczania społecznościowego na szeroką skalę, charakterystycznego choćby dla Wielkiej Brytanii, coraz bardziej dostrzegamy korzyści, jakie niesie ze sobą taka forma inwestowania i zaciągania kredytów. To doskonała alternatywa dla lokat bankowych. Nie jesteśmy zatem skazani na uczestnictwo w tak zwanej “wielkiej finansjerze”. Platformy do udzielania pożyczek społecznościowych, takie jak Lorak Bank, są w stanie zaoferować nam znacznie więcej. W jaki sposób możemy z nich korzystać?

Pożyczki społecznościowe – na czym to polega?

Pożyczki społecznościowe jako nowa generacja produktów social lending stanowią coraz to bardziej atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy są zainteresowani zaciągnięciem kredytu, jak i dla tych, którzy są gotowi go przyznać. Pożyczek tych udzielają prywatni inwestorzy poszukujący skutecznych i atrakcyjnych sposobów ulokowania swoich funduszy. Pożyczki społecznościowe polegają zatem na zawieraniu transakcji pomiędzy pożyczkobiorcami a inwestorami. Nie jest przy tym wymagane pośrednictwo banków – ich rolę przejmują serwisy pożyczek społecznościowych takie jak Lorak Bank.

Platformy do udzielania pożyczek społecznościowych, podobnie jak banki, kojarzą dwie strony transakcji, a więc osoby chcące skorzystać z pożyczki oraz osoby gotowe udzielić jej na procent. W tym przypadku jednak pożyczkodawcy mogą liczyć na niższe oprocentowanie, a inwestorzy na zysk znacznie wyższy od tego, jaki są w stanie osiągnąć na lokacie bankowej. Sam proces udzielania pożyczek jest mało skomplikowany i oczywiście zgodny z obowiązującymi przepisami prawa – mówi Karol Szewczuk, założyciel platformy inwestycyjnej oferującej pożyczki społecznościowe www.lorak.pl.

Zarówno pożyczanie, jak i zarabianie na kredytach społecznościowych wiąże się z dostępnością dla każdego. Zdecydowana większość serwisów pozwala wcielić się w obie te role. Dużą zaletą jest w tym przypadku niski próg wejścia. W serwisach social lending zawsze jesteś ważnym klientem, bez względu na to, ile chcesz pożyczyć oraz ile jesteś w stanie zainwestować.

Kredyt społecznościowy Lorak Bank – taniej niż w bankach

Platformy do udzielania kredytów społecznościowych, w tym również Lorak Bank, oferują tańsze pożyczki niż banki, zwłaszcza jeśli posiadamy dobrą historię kredytową oraz stabilne dochody. Niższe koszty funkcjonowania tych serwisów przekładają się na mniejsze opłaty związane z pośrednictwem finansowym, a w konsekwencji – na tańszy kredyt.

Różnice pomiędzy instytucjami bankowymi a platformami pożyczek społecznościowych można zaobserwować już na etapie obliczania oprocentowania. Wedle przepisów prawa najwyższe oprocentowanie nominalne kredytu w naszym kraju nie może być większe niż czterokrotność stopy lombardowej – banki rzadko kiedy udzielają pożyczek po dużo niższych cenach. Z kolei serwisy pożyczek społecznościowych o wiele bardziej różnicują zasady związane z udzieleniem kredytu. Bardzo dobra wiarygodność kredytowa może nieść ze sobą możliwość pożyczenia gotówki na niezwykle korzystnych warunkach.

Zysk z udzielonej pożyczki społecznościowej w znacznym stopniu przekracza ten uzyskany z lokat bankowych. W przypadku pożyczek społecznościowych Lorak Bank osiąga on średnio 10% w skali roku. To doskonały sposób na uzyskanie stabilnego, solidnego i bezpiecznego dochodu. Inwestor sam decyduje o kwocie, jaką chce zainwestować, sam ustala również stopę zwrotu. Dzięki wysokiemu poziomowi weryfikacji pożyczkobiorców, jaki zapewniamy w Lorak Bank, ma również gwarancję ograniczonego i bardzo niskiego ryzyka kapitału – wyjaśnia Karol Szewczuk, właściciel platformy inwestycyjnej oferującej pożyczki społecznościowe www.lorak.pl.

Serwisy pożyczek społecznościowych nie wykluczają na starcie osób, które nie mogą pochwalić się wzorcową wręcz historią kredytową czy bardzo dobrą sytuacją dochodową. W przypadku instytucji bankowych miałyby one olbrzymie trudności z uzyskaniem pożyczki, a w przypadku alternatywnych firm udzielających kredytów musiałaby z kolei liczyć się z dodatkowymi wysokimi opłatami okołokredytowymi. Platformy takie jak Lorak Bank oferują nie tylko tańsze pożyczki społecznościowe, ale gwarantują też szerszą dostępność niedrogiego kredytu.

Zobacz także: jak zacząć przygodę z branżą pożyczek społecznościowych?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *