• +48 539 340 493
  • biuro@lorak.pl

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Poradnik - jak ubiegać się o pożyczkę społecznościową?

Wrz, 20
0

 
Na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji, z których można skorzystać poszukując środków na ciekawą inicjatywę, czy też mniejszą lub większą inwestycję. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszy się pożyczka społecznościowa. Wariant ten od niedawna dostępny w Polsce, przez lata zyskał szerokie grono zwolenników, szczególnie na rynku brytyjskim. Serwisy obsługujące takie inwestycje pozwalają inwestorom na zarabianie pieniędzy na pożyczkach oraz umożliwiają zainteresowanym pożyczkobiorcom na zdobycie środków. Jak więc ubiegać się o pożyczkę społecznościową?

Pożyczki społecznościowe – kto może otrzymać środki?

Pożyczki społecznościowe obsługiwane są przez specjalne serwisy, które łączą osoby posiadające nadwyżki i niedobory finansowe. Dzięki temu można pożyczyć gotówkę przez internet, bez wychodzenia z domu. O otrzymanie kredytu społecznościowego może ubiegać się właściwie każdy, zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa potrzebujące środków na rozwój. Wystarczy wystawić swoją ofertę w postaci aukcji bądź skorzystać z zapytania o udzielenie pożyczki.

Jak otrzymać pożyczkę online?

Aby uzyskać pożyczkę społecznościową, należy dokładnie określić cel, na jaki środki mają być przeznaczone oraz kwotę, o jaką się ubiega. To od tego w głównej mierze zależy, czy potencjalny inwestor będzie zainteresowany taką inwestycją. Istotną kwestią jest także wiarygodność pożyczkobiorcy oraz jego wypłacalność. Nikt nie zaryzykuje ulokowania swoich oszczędności tam, gdzie może je stracić. Dlatego też trzeba określić rodzaj zabezpieczenia oraz okres, na jaki pożycza się środki. Odpowiednie poręczenie, na przykład wekslem in blanco, hipoteką, zapewnienie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji z pewnością sprawi, że pożyczkodawcy przychylniej spojrzą na daną inwestycję.

Każdy starający się o uzyskanie pożyczki społecznościowej musi przejść przez proces weryfikacyjny. Następuje sprawdzenie pożyczkobiorcy w bazie InfoMonitor, Krajowym Rejestrze Długów, ERIF, gdzie można zdobyć informacje o zadłużeniu osób fizycznych oraz firm i prowadzonych wobec nich procesów windykacji. Dodatkowo wymagana jest weryfikacja dowodu osobistego i miejsca zamieszkania. Aby zwiększyć swoją wiarygodność, a tym samym mieć większą szansę na pozyskanie kapitału, można poddać się dodatkowej procedurze weryfikacyjnej, gdzie sprawdza się tożsamość, pracodawcę oraz sytuację finansową kredytobiorcy.

Gotówka online – co dalej?

Po pozytywnym przejściu procesu weryfikacyjnego status zazwyczaj aktualny jest przez okres 1 roku. Po jego upływie wymagane jest powtórne sprawdzenie wszystkich informacji. Kiedy znajdzie się inwestor zainteresowany ulokowaniem środków właśnie w Twój pomysł, następuje zawarcie umowy za pośrednictwem właściwego serwisu, świadczącego usługi pośrednictwa w takiej transakcji. Przykładem jest Lorak Bank. Podstawą prawną w zawieraniu umowy stanowi Kodeks cywilny.  

Aby dostać pożyczkę społecznościową, należy najpierw przejść proces weryfikacyjny, który zwiększa wiarygodność osoby ubiegającej się o zdobycie kapitału. Następnym krokiem jest dodanie aukcji swojej pożyczki, gdzie określa się jej kwotę, ilość rat, oprocentowanie. Gdy aukcja zakończy się, strony podpisują stosowne dokumenty. Wtedy pożyczkobiorca otrzymuje przelew od inwestora i może realizować swój cel  – wyjaśnia Karol Szewczuk, założyciel platformy inwestycyjnej oferującej pożyczki społecznościowe www.lorak.pl.   

Pożyczki społecznościowe to świetna opcja zarówno dla pożyczkobiorców, jak i inwestorów. Dzięki nim można łatwo zdobyć potrzebne środki, a ponadto dawcy kapitału osiągają zdecydowanie wyższy zysk, niż w przypadku trzymania pieniędzy na lokatach bankowych.

Zobacz także: inwestowanie przez internet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *