• +48 539 340 493
  • biuro@lorak.pl

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Lorak Bank - Jak skutecznie inwestować udzielając pożyczek?

    • Home
    • Uncategorized
    • Jak skutecznie inwestować udzielając pożyczek społecznościowych?
Lip, 24
0

 

Rynek inwestycji alternatywnych cieszy się coraz większym uznaniem, a spektrum dostępnych w jego zakresie narzędzi jest obecnie bardzo szerokie. Za popularnością tego rodzaju rozwiązania przemawia przede wszystkim fakt, że osiągane w ramach inwestycji stopy zwrotu nie są wcale lub jedynie w minimalnym stopniu zależne od rynków finansowych – na wyniki nie mają zatem wpływu spadki na giełdach czy zmiana sytuacji finansowej. Aktywa alternatywne w portfelu inwestycyjnym stanowią zatem bezpieczne rozwiązanie. Do tego segmentu zalicza się również pożyczki społecznościowe. Jak skutecznie prowadzić swój inwestycyjny portfel za pomocą social lending?

Pożyczki społecznościowe – dobra furtka dla inwestorów

Mimo iż polski rynek social lending jest stosunkowo młody, działa już na nim wiele portali specjalizujących się w organizowaniu pożyczek społecznościowych. Doskonałym tego przykładem jest Lorak Bank – serwis zrzeszający zarówno tych zainteresowanych zaciągnięciem kredytu, jak i tych gotowych go udzielić. Dzieje się tak głównie z uwagi na coraz to mniejsze zaufanie społeczeństwa do instytucji bankowych – coraz częściej poszukujemy zatem nowych instrumentów finansowych, które moglibyśmy wykorzystać do pomnażania swoich oszczędności. Serwisy do udzielania kredytów społecznościowych takie jak Lorak Bank stanowią doskonałą odpowiedź na zapotrzebowanie inwestorów, którzy w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert coraz chętniej sięgają po alternatywne metody lokowania swoich pieniędzy. Jak zatem skutecznie inwestować przez internet za pomocą social lending?

Zrób bezpieczną analizę

Jeżeli zależy Ci na ostrożnym, a co za tym idzie bezpiecznym wkroczeniu w świat social lendingu, pamiętaj, aby przeznaczone przez Ciebie fundusze na tego rodzaju inwestycje nie przekraczały od kilku do kilkunastu procent wartości wszystkich Twoich inwestycji. Główną cechą charakteryzującą działania social lending jest to, że realizowane są one bez pośrednictwa banków, a to z kolei oznacza, że jedynie od pożyczkobiorcy zależy, czy otrzymasz wszystkie należne Ci spłaty w terminie. Przy wyborze swojego biznesowego partnera powinieneś zatem dokładnie sprawdzić profil jego działalności, a także historię zadłużenia – zazwyczaj serwisy oferujące kredyty pożyczkowe takie jak Lorak Bank robią to za Ciebie. Nie zaszkodzi jednak dogłębna analiza, dzięki której jeszcze bardziej zminimalizujesz podejmowane przez Ciebie ryzyko.

Pamiętaj o dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego zmniejsza ryzyko utraty oszczędności. Warto zatem lokować swoje pieniądze na różne sposoby, zwłaszcza jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z inwestowaniem. Nie inaczej jest w przypadku pożyczek społecznościowych, które nie powinny stanowić Twojego głównego celu inwestycyjnego. W zależności od stopnia ryzyka, jakie masz zamiar podjąć, zalecana jest dywersyfikacja tej kwoty na kilka mniejszych pożyczek.

Ulokowanie wszystkich pieniędzy w jeden projekt może niestety nieść ze sobą przykre konsekwencje – mimo iż serwisy pożyczkowe dokładają największych starań, aby wszystkie zawierane na nich transakcje były możliwie najbardziej bezpieczne, nieuniknionym jest, że mogą się czasem pojawić oferty bardzo ryzykowne. Jeżeli pożyczkobiorca jest niewypłacalny, inwestor ma oczywiście możliwość wszczęcia procesu windykacyjnego lub wstąpienia na drogę sądową – na uwadze trzeba mieć jednak fakt, że takie sytuacje nie zawsze muszą zakończyć się powodzeniem.

Lorak Bank

Zobacz także: pożyczki społecznościowe online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *