• +48 539 340 493
  • biuro@lorak.pl

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jak skutecznie inwestować online? Inwestowanie pieniędzy przez internet

Wrz, 06
0

Inwestowanie przez internet to ważny element racjonalnego dysponowania pieniędzmi, który pozwala je oszczędzać i pomnażać. Wygoda zarządzania online oszczędnościami z budżetu domowego czy nawet dużym kapitałem czyni tę metodę niezwykle popularną. Wystarczy kilka kliknięć, rejestracja na platformie internetowej i otrzymujemy dostęp do przeglądarkowej aplikacji pozwalającej na śledzenie finansów. Jakie inwestycje warto wziąć pod uwagę?

Jak ulokować pieniądze, aby osiągnąć realny i stabilny zysk?

Przy słabnącym zaufaniu do banków czy pośredniczących maklerów, na potrzeby inwestorów odpowiada funkcjonująca w Polsce od 2008 roku i stale zyskująca na zainteresowaniu metoda lokowania pieniędzy w pożyczkach społecznościowych. Kredyty peer-to-peer swoje uznanie znalazły już za granicą. Pomagają ożywić rynek pożyczek i jednocześnie stanowią interesującą oraz skuteczną metodę inwestowania online. Dowiedz się, jak social lending może zrewolucjonizować Twój portfel inwestycyjny:

Tradycyjne metody inwestowania, takie jak lokaty czy obligacje, pomimo swojego blisko stuprocentowego bezpieczeństwa, nie przynoszą dziś rzeczywistych zysków. Dlatego na popularności zyskują alternatywne sposoby lokowania pieniędzy – pożyczki społecznościowe dają możliwość uzyskania regularnego, stabilnego przychodu od zainwestowanego kapitału. Bywają nie tylko bardziej korzystne niż lokaty bankowe, ale również platformy takie jak Lorak Bank umożliwiają zaciągnięcie kredytu dla firm lub osób prywatnych przy niejednokrotnie najniższych stopach zwrotu – mówi Karol Szewczuk, założyciel platformy inwestycyjnej oferującej pożyczki społecznościowe www.lorak.pl.

Zyski, na których osiągnięcie pozwala inwestowanie w pożyczki społecznościowe, sięgają nawet około kilkunastu procent w skali roku. Należy jednak pamiętać, że skuteczne inwestowanie opiera się nie tylko na maksymalizacji szans na zysk. Polega również na racjonalnym zabezpieczeniu przed ryzykiem zgodnie z własnym progiem akceptowalnej straty. Osoby stawiające swoje pierwsze kroki na rynku pożyczek społecznościowych powinny rozważyć zdywersyfikowanie kwoty na kilka mniejszych kredytów – dzięki czemu, nawet trafiając na jednego niewypłacalnego kredytobiorcę, posiadać będą zabezpieczenie finansowe pochodzące od regularnych spłat pozostałych pożyczek.

Na czym polega inwestowanie w pożyczki społeczne?

W takim razie jak skutecznie inwestować online? Platforma Lorak Bank umożliwia udzielanie oraz zaciąganie pożyczek społecznościowych, o których kwocie oraz stopie zwrotu decyduje sam inwestor. Współpraca osób pragnących skutecznie inwestować online wraz z firmami czy osobami prywatnymi poszukującymi najlepszej oferty kredytowej pozwala uniknąć pośredników oraz skomplikowanych procedur, jakimi posługują się banki. Za bezpieczeństwo odpowiadają oferowane przez serwis analizy historii zadłużenia oraz profilu działalności potencjalnych pożyczkobiorców, dlatego ryzyko inwestycji jest ograniczone – mówi Karol Szewczuk, założyciel platformy inwestycyjnej oferującej pożyczki społecznościowe www.lorak.pl.

Inwestowanie pieniędzy przez Internet

Social lending wyróżnia na tle pozostałych dostępnych metod inwestowania w internecie nie tylko możliwość uzyskania stabilnych zarobków, ale również niski próg wejścia. Serwisy oferujące pożyczki społecznościowe, takie jak Lorak Bank, równorzędnie traktują swoich użytkowników – zarówno inwestorów, jak i ubiegających się o pożyczkę – niezależnie od kwoty, jaka ich interesuje. Ponadto, w odróżnieniu od funduszy inwestycyjnych czy nawet crowdfundingu, umożliwiają wejście na drogę windykacyjną lub sądową w przypadkach, kiedy jedna ze stron nie wywiąże się z umowy. Tego rodzaju zabezpieczenie to wciąż wyjątkowa charakterystyka wśród innych inwestycji online, które nie mogą zaproponować żadnej możliwości odzyskania kapitału w wypadku niepowodzenia.

Zobacz także: pożyczki społecznościowe online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *