• +48 539 340 493
  • biuro@lorak.pl

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

W co Inwestować Pieniądze - Online | Inwestowanie Przez Internet

Sie, 30
0

Osoby zainteresowane ulokowaniem swoich pieniędzy, jak i doświadczeni inwestorzy pragnący zdywersyfikować środki, jakimi dysponują, dopasowując je jednocześnie do aktualnego rynku, coraz rzadziej zainteresowane są krótkoterminowymi lokatami czy obligacjami. To metody charakteryzujące się niemalże całkowitym bezpieczeństwem, lecz realny dochód jaki przynoszą nie jest niestety satysfakcjonujący –  przy inflacji wynoszącej 2% od 2017 roku jest on często bliski zeru.

Atrakcyjne natomiast stają się alternatywne metody inwestowania, cieszące się obecnie rosnącym uznaniem i popularnością. Powszechne jest dziś inwestowanie przez internet – a w tym przede wszystkim kryptowaluty, crowdfunding udziałowy, a także pożyczki społecznościowe. Te ostatnie pozwalają na inwestowanie pieniędzy bez pośrednictwa banków, w formie kredytów społecznościowych realizowanych przy pomocy portali zrzeszających inwestorów i osoby poszukujące pożyczki, takich jak na przykład Lorak Bank.

W co inwestować pieniądze? Twoje możliwości i oczekiwania

Optymalne ulokowanie oszczędności uzależnione jest od kilku indywidualnych czynników, które warto dobrze przemyśleć i zrozumieć jeszcze przed rozpoczęciem inwestowania. Przede wszystkim, przeprowadzić należy analizę własnego budżetu, aby być świadomym kwoty, jaką rzeczywiście dysponujemy. Następnie, kluczowe będzie ustalenie własnych oczekiwań co do zarobków oraz gotowości na podjęcie ryzyka – to znaczy oszacowanie, jakiego rzędu straty jesteśmy gotowi ponieść w przypadku niepowodzenia. Kolejnymi czynnikami, których zdeterminowanie pozwoli podjąć decyzję o tym, w co inwestować pieniądze, są: posiadana w tym zakresie wiedza oraz ilość czasu, jaki możemy przeznaczyć na zajmowanie się inwestycjami.

Pożyczki społecznościowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli odpowiada Ci model, w którym gotów jesteś na zdywersyfikowanie portfela inwestycyjnego pomiędzy kilka mniejszych kwot oraz podejmować będziesz kontrolowane ryzyko, a także od chwili przystąpienia do inwestycji znasz przewidywaną kwotę długoterminowego zysku, rozważyć powinieneś przede wszystkim pożyczki społecznościowe. Inwestowanie pieniędzy przez internet poprzez metodę social lending polega na udzielaniu prywatnych kredytów dla firm oraz osób prywatnych. Ich kwota wraz z odsetkami zaakceptowana będzie przez pożyczkobiorcę i oznaczać będzie Twój zysk, który uzyskasz przy regularnych spłatach.

Jak duże jest ryzyko związane z uzależnieniem zysku bezpośrednio od osób, które zaciągnęły kredyt? Bezpieczniejszą propozycję dla młodszych inwestorów stanowi udzielenie kilku mniejszych pożyczek, co pozwala zrekompensować straty spowodowane działaniami jednego, niewypłacalnego pożyczkobiorcy zyskami z pozostałych inwestycji. Portale takie jak Lorak Bank pomagają prześledzić profil działalności oraz historię zadłużenia potencjalnych biorców pożyczki społecznościowej. Dla maksymalnej pewności otrzymania spłaty polecane jest również własne zaangażowanie w potwierdzenie wiarygodności danej osoby. Tę inwestycję odróżnia od wielu pozostałych metod lokowania pieniędzy możliwość wszczęcia procesu windykacyjnego lub sądowego, przysługująca inwestorowi, który nie otrzymał zwrotu swojego kapitału.

Jak pożyczki społecznościowe prezentują się na tle innych inwestycji o podobnym stopniu ryzyka?

Przynoszone przez nie zyski, znane inwestorowi z góry, sięgają nawet kilkunastu procent rocznie przy przemyślanej działalności. Zysk pochodzący na przykład z funduszy inwestycyjnych z reguły wynosi około 10% w skali roku, jednak w przeciwieństwie do social lendingu metoda ta nie gwarantuje żadnej drogi prawnej zabezpieczającej przed stratami. A co z kryptowalutami? Bitcoin wciąż stanowi bańkę spekulacyjną, na której można wzbogacić się, lecz jednak jego wysoka niestabilność może także wiązać się z dużymi, nagłymi stratami.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się w co inwestować przez internet oraz wolisz zrezygnować z codziennych analiz wykresów, weź pod uwagę szybko zyskujące na popularności pożyczki społecznościowe.

Zobacz także: jak inwestować online.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *