• +48 539 340 493
  • biuro@lorak.pl

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nowości w dziedzinie finansów i pożyczek

Paź, 29
0

 

W związku z tym, że postęp technologiczny wciąż trwa, świat finansów i bankowości, by być konkurencyjny, korzysta z nowych rozwiązań i stara się stale rozwijać, oferując klientom coraz to nowsze usługi i tworząc innowacyjne produkty. Na rynku przybywa zatem podmiotów świadczących usługi finansowe z wykorzystaniem zdalnych kanałów komunikacji. A zatem, jakie nowości pojawiły się w dziedzinie finansów i pożyczek?

Płatności głosowe

Coraz więcej ludzi korzysta z opcji wyszukiwarek za pomocą głosu. Wykorzystuje się do tego smartfon lub specjalne urządzenia do tego przystosowane. Popularna i rozsławiona Siri stworzona przez Apple, która jeszcze nie tak dawno była jednym z bardziej zaawansowanych, a jednocześnie dostępnych narzędzi do wyszukiwania głosowego, ma teraz poważną konkurencję. Pojawiły się bowiem nowe rozwiązania, takie jak Asystent od Google, Bixy Samsunga czy wyprodukowana przez Amazon Alexa. Najczęściej z tego typu urządzeń korzystają Amerykanie. Szacuje się, że do 2020 roku około 50% wszystkich wyszukiwań będzie odbywało się z wykorzystaniem głosu.

Wobec tego wiele firm znajduje w tym obszarze nisze i stara się połączyć finanse z komunikacją głosową. Dlatego też płatności głosowe cieszą się rosnącą popularnością, a im więcej będzie użytkowników urządzeń wykorzystujących nasz głos, tym więcej osób korzystać będzie z tego rodzaju płatności. Barclays, czyli brytyjski dostawca usług finansowych, od niedawna posiada w swojej ofercie możliwość zlecania przelewów z zastosowaniem Siri. Jest to bardzo szybki sposób płatności, gdyż nie ma konieczności otwierania i logowania się do aplikacji banku czy serwisu internetowego. Tożsamość potwierdzana jest za pomocą czytnika odcisków palców Touch ID. Takich rozwiązań z pewnością w przyszłości pojawi się więcej, gdyż ta technologia nadal się rozwija.

Pożyczki społecznościowe

W obszarze pożyczek również zachodzą zmiany. Niegdyś pieniądze pożyczyć można było jedynie w banku lub od rodziny czy znajomych. Teraz jednak wygląda to znacznie inaczej. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które świadczą usługi pożyczkowe. Co więcej, pojawiają się takżę takie opcje jak pożyczki online.

Pożyczki społecznościowe od dawna cieszące się popularnością w Wielkiej Brytanii, również w Polsce znajdują coraz to szersze grono swoich zwolenników. Łączą one bowiem osoby posiadające nadwyżki finansowe z tymi, którzy mają niedobory kapitału. Dzięki temu nie tylko można za pomocą tego instrumentu pożyczyć gotówkę, ale także inwestować przez Internet, bez wychodzenia z domu! Social lending obsługują serwisy kredytów społecznościowych. Przykładem jest na przykład Lorak Bank, który pomaga w zawarciu transakcji między potencjalnym inwestorem a pożyczkobiorcą.

Rynek finansów ciągle się rozwija. W sferze pożyczek nie trzeba już spełniać tak restrykcyjnych wymagań, jak ma to miejsce w przypadku starania się o kredyt bankowy – a więc w tym obszarze stale pojawiają się ciekawsze alternatywy. Nowych rozwiązań w dziedzinie bankowości czy płatności będzie przybywać, gdyż wciąż dopracowuje się i udoskonala rozwiązania technologiczne, które mają usprawnić oraz przyspieszyć regulowanie należności i zobowiązań.

Zobacz także: Świat finansów się zmienia, czyli o FinTechach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *